LetaleZone.rpg
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LetaleZone.rpg


 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 Regulament asistenti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ezel
Fondator
Fondator
Ezel

Mesaje : 26
Data de inscriere : 19/06/2013

Regulament asistenti Empty
MesajSubiect: Regulament asistenti   Regulament asistenti Icon_minitimeJoi Iun 20, 2013 11:07 am

Regulament Asistenţi



• Nu aveţi voie să folosiţi emoticoane pe chat-urile /n(ewbie), /am, veţi primi avertisment la asistent.
• Înainte de a raspunde la un ajutor pe /report sau /n(ewbie) trebuie să anunţati pe /ac EU ID-ul jucătorului, în caz contrar avertisment la asistent.
• Funcţia de RPG-Assistant o veţi primi dupa ce îmi trimiteţi P.M. pe forum, asta doar în caz că aţi fost promovaţi la functia de asistenţi.
• Nu aveţi voie să folosiţi comanda /respawn in interes propriu, dar nici să ii daţi cuiva în caz că a ramas în pustietate. Această comanda se foloseşte doar pentru a-i da cuiva respawn care a ramas blocat, deranjeaza la un eveniment. În caz că cere respawn, îi spuneti ca are comanda [/service taxi].
• Nu aveţi voie să le daţi /am celor superiori vouă ( adminii ), dar nici să staţi cu /specplayer pe ei. Dacă vreti să stati cu /specplayer pe ei trebuie să le cereţi voie.
• Nu aveţi voie să organizaţi evenimente pe /o. Aveţi voie doar să propuneţi evenimente unui admin, iar dacă acesta doreşte să întreţineţi ordinea.
• Nu aveţi voie să staţi cu /asduty AFK.
• În caz că sunteţi în maşina de poliţie şi un jucător are nevoie de ajutor, îl ajutati prin /am sau /n, dar daca trebuie să daţi goto la el, îi spuneţi poliţistului să aştepte, iar dupa ce aţi terminat cu acel jucător folosiţi comanda /goback.
• Nu aveţi voie să le spuneţi adminilor să baneze un player că aveţi voi dovezi, doar îi daţi dovezile, iar acesta va ştii ce să facă.
• Raport-ul de activitate este obligatoriu, cine nu face raport de activitate va primi un avertisment la asistent sau chiar va fi demis.
• Doar adminii şi asistenţii au voie să răspunda pe chat-ul /n(ewbie).
• Nu aveţi voie să folosiţi /am în interes propriu, aveţi comanda /sms sau /t.
• Cine este prins că îşi favorizeaza prietenii, va fi sancţionat. Aici mă refer că nu îl sancţionează dacă îl prinde că vorbeşte urât.
• Sunteţi obligaţi să ştiţi de la ce level recruteaza facţiunile, care sunt armele legale ( armele albe, deagle şi sdpistol ), safezone-urile, ce inseamna DB / DM, când ai voie, de câte feluri este acesta.

• Primăria este o facţiune guvernamentală.
• Armele care sunt permise la Drive-By, mai exact mp5, ak47 si m4 sunt arme automate.
• Cine face greşeli gramaticale v-a fi sancţionat. Virgula în mod corect se pune imediat dupa cuvânt, exemplu: „Eu, turbofin sunt şeful asistenţilor.", nu „Eu , turbofin sau Eu ,turbofin". Deci, se pune imediat după ce aţi scris cuvântul, se lasă spaţiu şi dupa scrieţi următor cuvânt.
• Nu aveţi voie să faceţi afaceri între voi pe /am, să vă răzbunaţi pe cineva. În caz contrar veţi primi avertisment la asistent. Dacă aveţi probleme cu un alt asistent, îmi trimiteţi mie P.M. pe forum, nu vă faceţi dreptate singuri.
• Primul care răspunde cu /ac EU ID se va ocupa de acel caz, ceilalţi nu se vor ocupa. Vreau să fim foarte organizaţi. (Dacă mai mulţi asistenţi spun "eu", va merge cel ce a scris primul "eu")
• Nu aveţi voie să vorbiţi urât, in caz contrar avertisment sau asistent 0.
• În caz că nu ştiţi ce să îi raspundeţi unui jucător, anuntaţi pe /ac să vină alt asistent sau să vă spună răspunsul, nu este o ruşine.
• Dacă un jucător are nevoie de /setint, /setvw, unfreeze ş.a.m.d. trebuie să anunţaţi pe /ac.
• Orice răspuns greşit pe /am, /n(newbie) chat va fi sancţionat cu avertisment la asistent, nu răspundeţi dacă nu ştiti numai ca să faceţi poze.
• În caz că lipsiţi mai mult de două zile sau aveţi o problemă şi puteţi intra doar jumate de oră sau o oră, mă anunţaţi pe mine.
• Nu aveţi voie să participaţi la evenimente deoarece faceţi parte din staff şi trebuie să lăsaţi playerii să-l câstige.
• Dacă cineva spune 'ai post, ne vedem pe forum' îi daţi mute 30 de minute.
• Nu aveţi voie să vă băgaţi la plângeri doar ca să vă protejaţi prietenul.
• Nu aveţi voie să folosiţi alte sancţiuni în afara de cele postate pe forum.
• Cine încearcă să se dea important prin vechimea lui sau să ii zic unui player ca el e mai smecher ca e 'asistent' va fi sancţionat. Vreau să am nişte asistenţi cât mai modeşti.
• Testele pentru asistent se vor da la ora anunţată pe forum, în caz că lipseşte / întarzie cineva, nu va mai putea da testele. Dacă nu puteţi ajunge la ora aceea, mă anunţaţi printr-un P.M.
• Sunteţi obligaţi să le faceţi o prezentare a server-ului celor noi, voi vă faceţi datoria si daţi goto şi îl întrebaţi daca are nevoie de o prezentare.
• Nu aveţi voie să abuzati de comenzi intr-un interes propriu, în caz contrar asistent 0. ( goto la war, goto dupa cei cu wanted ş.a.m.d. ).
• Cine îmi raspunde, îmi comenteaza sau încearca să mă minta va primi asistent 0. În caz că aţi gresit, nu vă contraziceţi, recunoaşteti şi veţi scăpa mult mai ieftin.
• Dacă încercaţi 'să folosiţi' pupincureală ca să ajungeţi admin, veţi primi admin 0. Nu suport ca cineva să fie pupincurist.
• Dacă aveţi o problemă trebuie să îmi trimiteţi P.M., vreau să fim prieteni şi să ne întelegem şi să ne respectăm.
• Aveţi voie să intraţi în clanuri, dar în caz că nu ajutaţi un jucător veţi fi grav pedepsiţi.
• La 3 avertismente la asistent veţi primi asistent 0

• Când un jucător nou a terminat tutorialul vă va aparea pe chat, sunteţi obligaţi să anuntaţi pe /ac "eu", şi să-i prezentaţi serverul. (Dacă mai mulţi asistenţi spun "eu", va merge cel ce a scris primul "eu")
• Asistenţii nu au voie să se ocupe de afaceri deoarece ei nu pot ajuta cu nimic, dacă se dă o ţeapă nu au nici o comandă. De afaceri se ocupă doar adminii.
• Asistenţii care mint playerii pentru a-şi cumpăra maşini mai ieftine de la ei vor primi asistent 0. Nu aveţi voie să spuneţi un pret mai mic, ori spuneţi preţul real, ori nu spuneţi nimic şi îi trimiteţi /am 'Staff-ul nu se ocupa de aşa ceva'.



Model pentru obţinerea funcţiei de RPG-Assistant pe forum:

Nick pe forum:
Nick-ul de pe server:
Level-ul deţinut:
Data când am primit asistent:
Alte precizări:



Ultima editare efectuata de catre Ezel in Joi Iun 20, 2013 11:08 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://letalezone.forumgratuit.ro
 

Regulament asistenti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Regulament
» Regulament oficial!
» Regulament lideri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LetaleZone.rpg :: LetaleZone :: GTA San Andreas Multiplayers :: GTA San Andreas Multiplayers :: Administratie :: Cereri Asistent-